Dvostruko brže surfanje internetom uz novi Firefox Quantum

Mozilla je s 14. studenim predstavila Firefox 57, poznatiji pod imenom Firefox Quantum. Dostupan je za Windows, Mac, Linux, Android i iOS operativne sustave, a u Mozilli tvrde da od Firefox 1.0 iz 2004. godine nisu napravili toliko promjena u jednoj nadopuni svog internetskog preglednika, a pod time misle na izgled i performanse.

Sve to dio je nečeg potpuno novog i potrebnog da bi na tržištu internetskih preglednika Firefox ponovno bio onako stabilan i moćan kao prije desetak godina. A to se može postići isključivo inovacijama, onima koje korisnici odmah prihvate i bez kojih ne mogu jer shvate koliko su dobre. Dakle, ponavlja se, kao Firefox 1.0 prije 13 godina.

Da ne ostane sve na samohvali, provedeni su testovi i pokazalo se da u Mozilli ništa ne govore bez razloga. Firefox Quantum uistinu je moćan i prilagođen modernom vremenu, ali i konkurenciji u vidu Chrome-a, Edge-a, Safari-a i Opere.

Brzina

Firefox Quantum dvostruko je brži no Firefox prije šest mjeseci, u usporednim testovima brži je od Chrome-a i troši manje memorije. Konkretnije, ukoliko imate Windows 10 PC, Firefox Quantum troši 30 posto manje memorije negoo Chrome. Tome je tako jer napokon Firefox ne koristi samo jednu jezgru procesora nego sve što se nudi na računalu ili mobilnom uređaju. Ujedno, prioritet je prozor u kojem korisnik trenutno boravi, a ostali ulaze u “mirniji mode” sve dok ih se ne otvori, što štedi memoriju, ali i energiju.

Nove mogućnosti

Firefox Quantum kao vizualno osvježenje koristi Photon, iznimno kompatibilan sa svim operativnim sustavima, kao i performansama uređaja na kojem se koristi. Uz to je brz, jednostavan i praktičan. Doslovno, sve vam je pred očima ili na dlanu. A i sve se može optimizirati onako kako vi sami želite. Također, unaprijed postavljen pretraživač u Kanadi, Hong Kongu i Sjedinjenim Američkim Državama jest Google, što nije bio slučaj od 2014. U ostatku svijeta je ista stvar, osim za zemlje kao Rusija, Turska, Bjelorusija, Kazahstan gdje je tražilica Yandex. U Kini je to pak Baidu.

Izvor: http://www.ictbusiness.info

 

Koristimo kolačiće za pružanje boljeg korisničkog iskustva. Nastavkom pregleda web stranice slažete se s uvjetima korištenja. Kliknite ovdje i saznajte više informacija.Close